Wieczesław Augustyniak, Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, Paweł Orłowski, Wiceprezydent Sopotu oraz prof. dr hab. Teresa Martyniuk, Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej oficjalnie przecięli wstęgę i 20 lipca otworzyli w Sopocie zrewitalizowany Park Północny.

Nowy Park Północny to 15,46 ha zieleni i terenów do czynnej rekreacji, to 2,7 km ścieżek dla rowerzystów, pieszych i  tylko dla rolkarzy. To także unikatowa zieleń oraz interaktywna ściezka edukacyjna dla dzieci, ktrej projekt przygotowała Sopocka Szkoła Wyższa.  Idąc ścieżką najmłodsi nie tylko dowiedzą się wiele ciekawych rzeczy na temat historii oraz bogactwa fauny i flory Parku Północnego, ale będą mogli samo dotknąć, zobaczyć, poczuć i…  się bawić. Na ścieżkach Parku znajdują się także gotowe elementy do zabaw dla dzieci (np. numery do gry w klasy).

Koszt całkowity projektu do 7,3 mln złotych. 3,6 mln złotych wynosi dofinansowanie ze środków europejskich pozyskanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007–2013. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Miasta Sopotu.

Źródło: sopot.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj