1 / 2

W Toruniu rozpoczęły się prace związane z nowym zagospodarowaniem osiedlowego parku na Skarpie.

Skarpa to jedno z największych, nowoczesnych osiedli mieszkaniowych we wschodniej części miasta, zabudowane w większości blokami. Park znajduje się pomiędzy ulicami Konstytucji 3 Maja i Mossakowskiego, za osiedlowym pawilonem „Maciej”. Obecnie ma charakter typowego zieleńca z alejkami spacerowymi, służącego też głównie jako trakt komunikacyjny, przecinający osiedle. Znajdujące się w nim ławki i stół do gry w ping-ponga są już mocno wysłużone.

To się zmieni dzięki rozpoczynającej się inwestycji miasta. Uwzględnia ona wnioski mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji przeprowadzonych przez miasto w listopadzie 2014 r. Projekt urządzenia zieleńca przygotowało Biuro Projektów Drogowych s.c. Aleksandra Jaczun, Zbigniew Dorau.

Dotychczasowe chodniki i alejki parkowe zostaną rozebrane i zastąpione nowymi z kostki betonowej, betonu asfaltowego lub piasku. W parku powstaną elementy małej architektury: osiedlowe miejsce spotkań z ławkami i mały amfiteatr. Dla miłośników aktywności przewidziano górkę saneczkową, plac gier wyposażony w stoły betonowe do ping-ponga i stoły do gry w szachy oraz siłownię zewnętrzną ze stepperem – twisterem, wioślarzem, biegaczem – orbitrekiem i poręczami do podciągania. Dla najmłodszych zaprojektowano plac zabaw przy przedszkolu, składający się drewnianych wigwamów, drewnianej palisady i ławek betonowych z oparciem.

Nie zapomniano o czworonogach – pojawi się tutaj specjalny wybieg dla psów i kosze na psie odchody. Teren zostanie też wyposażony w tablice informacyjne, betonowe kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenie i monitoring.

Zagospodarowana będzie również zieleń. Zaplanowano posadzenie nowych drzew i krzewów, wykonanie trawników wzdłuż budowanych i remontowanych ścieżek oraz obsadzenie kwietników nowymi bylinami i trawami ozdobnymi.

Wykonawcą inwestycji jest firma Sportsystem z Aleksandrowa Kujawskiego, która w przetargu podjęła się wykonania robót za 1,85 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Doskonały przykład niszczenia środowiska naturalnego przez tzw. ekologów.
    Geniusze od kostki brukowej postanowili zasadzić betonowy las.
    A lemingi się cieszą , że za to zapłacą .

  2. Super inwestycja, w moim mieście zrobili coś podobnego tylko mniejszego formatu, ale zapomnieli o ławka dla młodzieży oni lubią siedzieć na oparciach. Warto o tym pomyśleć.

Skomentuj