Uzdrowisko Cieplice wchodzi w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, której większościowym właścicielem jest KGHM Polska Miedź S.A.
Przygotowania pod budowę
I jak informuje Grupa KGHM, w Uzdrowisku Cieplice prowadzone są obecnie prace ziemne, a także badania geologiczne przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy fundamentów nowego obiektu.
Realizowane są również roboty związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego, który będzie połączony z termami uzdrowiskowymi. Zabezpieczane jest też znajdujące się na terenie ujęcie wody leczniczej oraz zbiornik do jej gromadzenia.
Ponad 60 mln zł na inwestycję
– KGHM jest światowym liderem w branży wydobywczej, ale ma też inny mocny fundament. – wyjaśnia wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych Marek Pietrzak. – Fundamentem tym jest działalność spółek z Grupy Kapitałowej. Natomiast inwestycja w Uzdrowisku Cieplice to wynik naszej strategii, opartej na zrównoważonym rozwoju, innowacjach i nowych kierunkach biznesowych. Uzdrowisko Cieplice to także element historii bardzo ciekawego regionu z utrwaloną uzdrowiskową tradycją. A dziś z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia. Inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska.
Baza zabiegowa i rehabilitacyjna
Prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki dodaje, że rozpoczynająca się inwestycja polega przede wszystkim na stworzeniu nowoczesnej bazy zabiegowej i rehabilitacyjnej.
– Termy uzdrowiskowe bez wątpienia wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego, z pewnością przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy – wyjaśnia prezes Kulczycki. – W efekcie powstanie obiekt komfortowy, tak pod względem leczniczym, jak i gastronomicznym.
Powstanie zintegrowany kompleks
Nowe termy uzdrowiskowe w Cieplicach powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. Docelowo, kuracjusze bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu.
W Uzdrowisku Cieplice powstać ma nowoczesna baza zabiegowa i basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 m kw. Utworzona zostanie tam również strefa SPA.
176 miejsc noclegowych
W obiekcie powstanie 176 miejsc noclegowych. W planie jest również budowa sali konferencyjnej i restauracji. A w przyziemiu nowego obiektu zlokalizowane będą miejsca parkingowe. Docelowo zakłada się czterogwiazdkowy standard komfortu.
W nowym obiekcie wykorzystane będą również odnawialne źródła energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych, ale też dzięki zespołowi wymienników ciepła do ogrzewania budynku.
Komentarze (0)