Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Nowe ujęcie wody powstanie w gminie Piekoszów

Nowe ujęcie wody powstanie w gminie Piekoszów
PU
05.05.2022, o godz. 15:06
czas czytania: około 1 minuty
0

W Wincentowie, w gminie Piekoszów rozpoczęły się prace przy budowie nowego ujęcia wody. Pierwsze odwierty zostały już wykonane. Prace przy budowie nowej studni rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Nowe ujęcie wody to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców gminy położonej w powiecie kieleckim. Jej celem jest przede wszystkim zagwarantowanie dostępu do wody pitnej

– Powstanie nowego ujęcia wiąże się z widocznymi zmianami klimatycznymi i coraz częstszymi suszami. Istniejące studnie są dość obciążone, a w perspektywie najbliższych kilku lat wody pitnej może po prostu zacząć brakować  – mówi Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa.

Ujęcie wody nr 6

Planowane ujęcie wody będzie szóstym na terenie gminy. Jeszcze nie została podjęta decyzja gdzie powstanie, bo w grę wchodzą dwie lokalizacje. Jedna w Wincentowie, a druga w miejscowości Łubno.

– Obecnie prowadzone są odwierty w celu sprawdzenia na jakiej głębokości znajduje się woda. Kolejnym krokiem będzie pobranie próbek w celu analizy jej jakości. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań zdecydujemy, gdzie zostanie wybudowane nowe ujęcie wody – wyjaśnia wójt.

Nowe ujęcie wody połączone z siecią

Nowa studnia zostanie połączona z na siecią wodociągową funkcjonującą terenie gminy. Nowe ujęcie ma być oddane do użytku najpóźniej w pierwszej połowie 2023 r., a całkowity koszt inwestycji to 2 mln zł. Pieniądze na sfinansowanie inwestycji pochodzą głównie z dofinansowania unijnego.

Źródło: Radio Kielce

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023