Spółdzielnia energetyczna to za mało
W Polsce pojawia się coraz więcej spółdzielni energetycznych: od początku roku przybyło ich ponad 300, a łączna liczba szybko zbliża się do 700. Czy to sprawia, że polskie samorządy stają się bardziej „zielone” i niezależne? Niestety za samą liczbą rejestracji nie zawsze idzie realna efektywność. To pokazuje, że model ten ma ogromny potencjał, ale wymaga właściwego zaprojektowania i zarządzania.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=14471930312606232100)























