Wkrótce kolejny zakątek Szczecina zyska nowe oblicze. Tym razem chodzi o zbieg ulic Wendeńskiej i Hożej, gdzie powstać ma nowoczesny park z wielofunkcyjnym wyposażeniem.

Do 14 lipca br., potrwa nabór ofert w ogłoszonym przez władze miejskie Szczecina, przetargu na budowę oświetlonej miejskiej strefy rekreacyjnej u zbiegu szczecińskich ulic Wendeńskiej i Hożej.

Nowe ścieżki i alejki

W ramach inwestycji, tamtejsze alejki zostaną rozebrane, podobnie jak inne elementy małej architektury. W miejscu tym docelowo powstaną ścieżki z naturalnego kruszywa. Zamontowane zostanie też ich odwodnienie. Do dyspozycji mieszkańców oddane będą ciągi pieszo-rowerowe o asfaltowej nawierzchni. Na terenie parku znajdą się również nawierzchnie żwirowe.

Z szacunkiem dla zmarłych

Dodajmy, że na obszarze przyszłej inwestycji odnaleziono płyty nagrobne i elementy pomników. Wszystkie one, zgodnie z zasadą poszanowania, przeniesione zostaną do lapidarium. Obiekty te przejdą też zabiegi konserwatorskie.

W zakres prac wejdzie również przebudowa miejscowych schodów i konserwacja oraz przeniesienie urządzeń dotychczasowej siłowni pod chmurką do strefy nowego placu zabaw.

Nowoczesny plac zabaw

Nowy plac zabaw dla dzieci zyska bezpieczną nawierzchnię oraz urządzenia takie jak: linarium, równoważnia, huśtawka „ptasie gniazdo”, zabawka „Labirynt XXL”. Przewidziano także budowę strefy street workout.

Na obszarze przyszłego parku znajdziemy też elementy małej architektury, takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, pojemniki na torebki na psie odchody, tablice regulaminowe, informacyjne i historyczne, stojaki na rowery. Posadzone będą też krzewy, wykonane rabaty bylinowe i z traw ozdobnych. Założone zostaną również nowe trawniki, a obecne przejdą regenerację i procesy pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Skomentuj