Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Nowoczesny park przy Wendeńskiej i Hożej w Szczecinie

Nowoczesny park przy Wendeńskiej i Hożej w Szczecinie
R.G.
04.07.2022, o godz. 17:18
czas czytania: około 2 minut
0

Wkrótce kolejny zakątek Szczecina zyska nowe oblicze. Tym razem chodzi o zbieg ulic Wendeńskiej i Hożej, gdzie powstać ma nowoczesny park z wielofunkcyjnym wyposażeniem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Do 14 lipca br., potrwa nabór ofert w ogłoszonym przez władze miejskie Szczecina, przetargu na budowę oświetlonej miejskiej strefy rekreacyjnej u zbiegu szczecińskich ulic Wendeńskiej i Hożej.

Nowe ścieżki i alejki

W ramach inwestycji, tamtejsze alejki zostaną rozebrane, podobnie jak inne elementy małej architektury. W miejscu tym docelowo powstaną ścieżki z naturalnego kruszywa. Zamontowane zostanie też ich odwodnienie. Do dyspozycji mieszkańców oddane będą ciągi pieszo-rowerowe o asfaltowej nawierzchni. Na terenie parku znajdą się również nawierzchnie żwirowe.

Z szacunkiem dla zmarłych

Dodajmy, że na obszarze przyszłej inwestycji odnaleziono płyty nagrobne i elementy pomników. Wszystkie one, zgodnie z zasadą poszanowania, przeniesione zostaną do lapidarium. Obiekty te przejdą też zabiegi konserwatorskie.

W zakres prac wejdzie również przebudowa miejscowych schodów i konserwacja oraz przeniesienie urządzeń dotychczasowej siłowni pod chmurką do strefy nowego placu zabaw.

Nowoczesny plac zabaw

Nowy plac zabaw dla dzieci zyska bezpieczną nawierzchnię oraz urządzenia takie jak: linarium, równoważnia, huśtawka „ptasie gniazdo”, zabawka „Labirynt XXL”. Przewidziano także budowę strefy street workout.

Na obszarze przyszłego parku znajdziemy też elementy małej architektury, takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, pojemniki na torebki na psie odchody, tablice regulaminowe, informacyjne i historyczne, stojaki na rowery. Posadzone będą też krzewy, wykonane rabaty bylinowe i z traw ozdobnych. Założone zostaną również nowe trawniki, a obecne przejdą regenerację i procesy pielęgnacyjne.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024