Reklama

envicon 2023 ad1a

Nowy wzór naklejki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do stref czystego transportu

Nowy wzór naklejki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do stref czystego transportu
dom
05.04.2022, o godz. 9:06
czas czytania: około 1 minuty
0

Minister klimatu i środowiska podpisał rozporządzenie w sprawie wzoru naklejki dla pojazdów uprawnionych do wjazdu do strefy czystego transportu. Projekt ten podlegał szerokim uzgodnieniom.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Uwagi do przedstawionego projektu zgłaszali zarówno samorządowcy, jak i organizacje branżowe zainteresowane elektromobilnością. W trakcie konsultacji został zaproponowany nowy wzór naklejki, który uwzględnił rok produkcji pojazdu, rodzaj paliwa, nazwę gminy i numer rejestracyjny.

Dzięki wprowadzonym zmianom posiadacze nisko i zeroemisyjnych pojazdów, którzy nie mają specjalnych tablic, będą mogli wjeżdżać do stref w całej Polsce. Łatwiej będzie też posiadaczom aut, które zostaną uznane za dopuszczone do wjazdu w różnych gminach w Polsce – jeśli ich pojazd będzie spełniał wymagania z innej gminy, która wydała naklejkę. Będzie to możliwe do stwierdzenia na podstawie roku produkcji lub rodzaju paliwa. Na projekcie znalazł się symbol znaku oznaczającego strefę czystego transportu, aby była ona bardziej czytelna.

Warto zaznaczyć, że pojazdy, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne, są zwolnione z zakazu wjazdu na mocy ustawy.

Nalepkę umieszcza się w lewym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu. Sposób wydawania naklejek określi rada gminy w uchwale, w której ustanowi strefę.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023