Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

O biogazowej przyszłości już 4 marca podczas bezpłatnego webinarium "OZE - Nowe Perspektywy"

O biogazowej przyszłości już 4 marca podczas bezpłatnego webinarium
dom
01.03.2021, o godz. 14:42
czas czytania: około 1 minuty
0

Redakcja miesięcznika "Energia i Recykling" zaprasza w czwartek, 4 marca br. na bezpłatne webinarium „OZE - Nowe Perspektywy - Biogaz w samorządach i gospodarce komunalnej”. Czy popularne w Europie Zachodniej lub krajach skandynawskich instalacje biogazowe mają szansę na rozwój również u nas? Szczegóły wydarzenia na stronie biogaz.abrys.pl.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

To kolejna odsłona organizowanego przez redakcję miesięcznika „Energia i Recykling” cyklu webinariów „OZE – Nowe Perspektywy”, poświęconych odnawialnym źródłom energii. Tym razem dyskusja skoncentrowana będzie na temacie obecnej sytuacji i najbliższej przyszłości biogazowych źródeł czystej, niemal bezemisyjnej energii i ciepła, z których korzystać mogą lokalne samorządy.

Dobrze rozwinięty sektor produkcji żywności, duża powierzchnia użytków rolnych, coraz lepsze zaopatrzenie w substraty, ale również nowatorskie technologie rodzimej myśli, wykorzystujące surowce dotąd niestosowane w biogazowniach to atuty, które moglibyśmy w Polsce skutecznie wykorzystać i przywrócić biogazowej branży należne jej miejsce wśród innych dynamicznie rozwijających się odnawialnych źródeł energii.

Niestety, liczba biogazowych instalacji w naszym kraju nie tylko nie rośnie, ale wręcz spada. Eksperci uważają, że dzieje się to ze szkodą dla środowiska, ponieważ biogazownie określane są jako jedne z „najczystszych” wytwórców energii elektrycznej i ciepła.

Więcej o sytuacji biogazu w Polsce prezentujemy w lutowym wydaniu miesięcznika „Energia i Recykling” – do przeczytania TUTAJ – oraz podczas branżowego webinarium „OZE – Nowe Perspektywy – Biogaz w samorządach i gospodarce komunalnej”, które odbędzie się on-line 4 marca 2021 r. od godziny 10. Udział jest bezpłatny, a zarejestrować można się TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024