Zarządzanie gospodarką komunalną w aktualnych warunkach prawnych, z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarzają nowoczesne technologie, to temat ogólnopolskiej konferencji, która rozpoczyna się dziś w Krakowie.

Trzydniowe seminarium zorganizowane przez Krajową Izbę Gospodarki Odpadami oraz firmę Logica Poland odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Przedstawiciele samorządów, firm i spółek komunalnych, a także wyższych uczelni biorą udział w ogólnopolskiej konferencji pod nazwą „Efektywne zarządzanie przedsiębiorstwami oczyszczania miasta i gospodarki odpadami poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych”. Uczestnicy zastanawiają się m.in. nad zarządzaniem gospodarką komunalną w kontekście zmian przepisów prawnych, a także nad szansami, jakie stwarzają dla tej branży najnowsze osiągnięcia technologiczne.

W dyskusji panelowej nie zabraknie kwestii termicznego przekształcania odpadów. – Kraków uznawany jest za lidera spośród miast polskich, które przymierzają się do budowy nowoczesnych, ekologicznych spalarni. Stąd wiele samorządów chce czerpać z naszych doświadczeń – wskazuje wiceprezydent  KrakowaTadeusz Trzmiel, który bierze udział w konferencji.

W drugim dniu sympozjum, uczestnicy zastanowią się nad ekologicznymi aspektami funkcjonowania składowisk odpadów, na przykładzie kompleksu ekologicznego w Baryczy.

źródło: krakow.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj