Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Nowym Targu sfinalizowało prace związane z realizacją kolejnego kontraktu w ramach projektu “Oczyszczanie ścieków na Podhalu”. Kontrakt był współfinansowany w 65% ze środków Funduszu Spójności.

Oficjalne  zakończenie odbyło się na granicy wsi Witów i Chochołów (tym samym na granicy gmin Kościelisko i Czarny Dunajec) 11 sierpnia 2009 r. Na uroczystość przybyli przedstawiciele gmin należących do spółki PPK sp. z.o.o, przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Roboty budowlane rozpoczęły się  7 maja 2008 r. i miały potrwać rok. Niestety ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak katastrofalne czerwcowe nawałnice i zalania, kontakt został przedłużony do 7 sierpnia 2009 r. Mimo tego udało się zrealizować całość zaplanowanych prac, w ramach których zbudowano łącznie 23,3 km sieci kanalizacji sanitarnej w Witowie i Chochołowie. Koszt całego kontaktu to 2 777 377,79 EUR (netto).

Wykonawcą robót dla kontraktu było Przedsiębiorstwo Usługowe PEKUM sp. z.o.o. z Rzeszowa.

Nowo wybudowana sieć kanalizacyjna umożliwi przyłączenie ok. 1 400 mieszkańców.

fot. W. Jarończyk


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj