Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Odpady budowlane mają być łatwiejsze do zagospodarowania. Resort szykuje rozporządzenie

Odpady budowlane mają być łatwiejsze do zagospodarowania. Resort szykuje rozporządzenie
jwo/PAP
06.08.2020, o godz. 9:44
czas czytania: około 1 minuty
1

Ministerstwo Klimatu planuje wydać rozporządzenie, dzięki któremu prościej będzie zagospodarować odpady z budowy - pisze czwartkowy "Puls Biznesu".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Jak czytamy w “PB”, wykonawcy budowlani i dostawcy materiałów od miesięcy zabiegają, by uprościć przepisy i ułatwić stosowanie materiałów w recyklingu, obecnie traktowanych jako drogi i uciążliwy odpad.

“Podjąłem decyzję o podjęciu prac legislacyjnych, dotyczących wydania rozporządzenia określającego szczegółowe kryteria stosowania warunków utraty statusu odpadów dla destruktu asfaltowego” – napisał cytowany przez “PB” Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, w odpowiedzi na pismo Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa (OIGD).

Jak wyjaśnia “PB”, chodzi o materiał pochodzący z frezowania nawierzchni.

“Pismo ministra jest odpowiedzią na nasze, ze stycznia tego roku. Jednak w kwietniu wysłaliśmy kolejne, szerzej traktujące sprawę statusu odpadów, które mogą być traktowane jako materiały budowlane i mamy nadzieję, że nowe przepisy będą ich także dotyczyły” – mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes OIGD cytowana przez “PB”. Chodzi m.in. o gruz, ziemię z wykopów budowlanych, itp.

Jak pisze “Puls Biznesu”, Ozdoba informuje, że projekt nowych przepisów już jest gotowy i po zaakceptowaniu go przez kierownictwo resortu, zostanie skierowany do konsultacji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Marysia v. Marian

Komentarz #81970 dodany 2020-08-10 08:44:47

A kogo w ministerstwie to obcodzi co jest drogie. LGBT jest problemem palącym i tak palacym, że musza reagować specjalne jednostki policji!!!

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024