Ministerstwo Klimatu planuje wydać rozporządzenie, dzięki któremu prościej będzie zagospodarować odpady z budowy – pisze czwartkowy “Puls Biznesu”.

Jak czytamy w “PB”, wykonawcy budowlani i dostawcy materiałów od miesięcy zabiegają, by uprościć przepisy i ułatwić stosowanie materiałów w recyklingu, obecnie traktowanych jako drogi i uciążliwy odpad.

“Podjąłem decyzję o podjęciu prac legislacyjnych, dotyczących wydania rozporządzenia określającego szczegółowe kryteria stosowania warunków utraty statusu odpadów dla destruktu asfaltowego” – napisał cytowany przez “PB” Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, w odpowiedzi na pismo Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa (OIGD).

Jak wyjaśnia “PB”, chodzi o materiał pochodzący z frezowania nawierzchni.

“Pismo ministra jest odpowiedzią na nasze, ze stycznia tego roku. Jednak w kwietniu wysłaliśmy kolejne, szerzej traktujące sprawę statusu odpadów, które mogą być traktowane jako materiały budowlane i mamy nadzieję, że nowe przepisy będą ich także dotyczyły” – mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes OIGD cytowana przez “PB”. Chodzi m.in. o gruz, ziemię z wykopów budowlanych, itp.

Jak pisze “Puls Biznesu”, Ozdoba informuje, że projekt nowych przepisów już jest gotowy i po zaakceptowaniu go przez kierownictwo resortu, zostanie skierowany do konsultacji.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. A kogo w ministerstwie to obcodzi co jest drogie. LGBT jest problemem palącym i tak palacym, że musza reagować specjalne jednostki policji!!!

Skomentuj