Dobiega końca darmowa akcja znakowania olsztyńskich czworonogów. Do 31 grudnia udało się oznakować 6500 psów. Całą populację, którą powinno się poddać temu zabiegowi szacuje się na około 12 tysięcy zwierząt.

Właściciele psów, którzy mieszkają w Olsztynie mogli zgłaszać się do lecznic weterynaryjnych aby skorzystać z możliwości elektronicznego znakowania swojego zwierzaka na koszt Urzędu Miasta Olsztyn, który w swoim budżecie przeznaczył na to kwotę 350 tysięcy złotych. Z możliwości tej skorzystało 6500 Olsztynian. Pozostali będą musieli zaczipować zwierzęta za własne pieniądze. Obecnie to koszt rzędu 80 złotych. Niewywiązanie się z tego obowiązku skutkować będzie mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych.
 
Olsztyńska baza danych włączona jest do systemu ogólnopolskiego i skorelowana z europejskim systemem identyfikacji. Dostęp do niej mają tylko osoby uprawnione np. lekarze weterynarii, schroniska dla zwierząt. Obowiązek oznakowania psów powstaje po ukończeniu przez zwierzę dwunastego tygodnia życia.

źródło: olsztyn.eu


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj