Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Oskarżeni b. członkowie zarządu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

Oskarżeni b. członkowie zarządu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego
pap/jw
01.07.2024, o godz. 12:28
czas czytania: około 1 minuty
0

Za działanie na szkodę spółki i wyrządzenie jej szkody majątkowej w wysokości 1,3 mln zł odpowie przed sądem dwoje byłych członków zarządu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (BPK). Chodzi o podpisywane kilka lat temu umowy z fundacjami zajmującymi się propagowaniem sportu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przesłała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie – poinformował jej rzecznik Aleksander Duda. Chodzi o podpisywane w latach 2016-2017 w imieniu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego umowy z fundacjami zajmującymi się propagowaniem działalności sportowej w Bytomiu.

Działanie na szkodę spółki

“Umowy te dotyczyły udzielenia pożyczek gotówkowych tym podmiotom i zawarte zostały bez obowiązkowego zweryfikowania ich sytuacji ekonomicznej. W następstwie tych działań i złej kondycji finansowej pożyczkobiorców środki finansowe Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego zostały bezpowrotnie utracone” – opisywał prok. Duda.

Według ustaleń postępowania w rezultacie niedopełnienia przez oskarżonych obowiązków Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne straciło łącznie niemal 1,3 mln zł. Prokurator w akcie oskarżenia zarzucił dwojgu oskarżonym działanie na szkodę spółki i w konsekwencji wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą od roku do 10 więzienia.

Bez komentarza

Bytomski magistrat nie chciał odnieść się do informacji prokuratury o przesłaniu aktu oskarżenia.

“Nie chcielibyśmy komentować tej sprawy, skoro trwa postępowanie prokuratury lub sądowe” – powiedział jeden z urzędników. Zwrócił też uwagę, że chodzi o poprzedni zarząd Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, z czasów, kiedy miastem rządził poprzedni prezydent.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024