Od początku wakacji w czterech przedszkolach publicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzone są prace termomodernizacyjne – informuje PAP. Termomodenizacja ma pozwolić na znaczne oszczędności w opłatach za centralne ogrzewanie

Jak wyjaśnił wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, zakres prowadzonych tam prac obejmuje m.in. ocieplenie ścian i stropodachów, wymianę okien i drzwi zewnętrznych oraz modernizację instalacji centralnego  ogrzewania i ciepłej wody. Pracom termomodernizacyjnym towarzyszą remonty kominów i dachów na wszystkich placówkach.

Prace dotyczą przedszkoli Nr 7 na osiedlu Słonecznym, Nr 11 przy ulicy Wspólnej,  Nr 16 na osiedlu Pułanki oraz Nr 21 na osiedlu Stawki i powinny zakończyć się przed 30 października.

Prace w Przedszkolu Publicznym Nr 7 powinny dać efekt w postaci 76% oszczędności i będą kosztowały 312 tys. zł. W Przedszkolu Publicznym Nr 11 spodziewane oszczędności  wyniosą ok. 68%, a koszt prac oszacowano na 270 tys. zł. W Przedszkolu Publicznym Nr 16  wskaźnik oszczędności energii cieplnej powinien być rzędu 73%. Prace w „szesnastce" będą kosztować ponad 291 tys. zł. Z kolei prace w Przedszkolu Publicznym Nr 21 dadzą efekt w postaci 76% zmniejszenia zapotrzebowania na energię cieplną. Koszt prac w tym przedszkolu wyniesie ok. 375 tys. zł.

Źródło: PAP

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj