W tym roku Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy na przebudowę i remonty dróg w mieście 16 milionów złotych. To aż dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

14 marca przekazano plac budowy na ul. Las Rzeczki, które symbolicznie rozpoczęło sezon prac drogowych na ostrowieckich ulicach.

– Rozpoczynamy sezon prac związanych z remontami dróg miejskich. Łączne nakłady na tego typu inwestycje, jakie przewidujemy w tym roku wynoszą aż 16 milionów złotych. To dwukrotnie więcej niż w 2016 roku – mówi prezydent Jarosław Górczyński.

Przebudową ulicy Las Rzeczki, która kosztować będzie 1,6 mln zł. zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Przebudowa ulicy na odcinku kilometra, przewiduje: całkowitą wymianę podbudowy, położenie nowej nawierzchni, wymianę krawężników oraz postawienie oświetlenia.

Prezydent poinformował, że rozstrzygnięto już przetargi na remonty ulic: Sportowej – za 160 tysięcy złotych oraz Staszica – za 138 tysięcy złotych. Oba remonty rozpoczną się niebawem i będą zrealizowane do końca maja.

Dodatkowo został ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Rzeczki, którego wartość inwestycyjna to około 8 milionów złotych.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj