Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Ozdoba: Kto jest tutaj "capo di tutti capi"? [Konferencja w sprawie zatrzymania Włodzimierza Karpińskiego]

Ozdoba: Kto jest tutaj
27.02.2023, o godz. 12:13
czas czytania: około 3 minut
0

- Kto jest tutaj "capo di tutti capi"? Czy do opłaty odpadowej w Warszawie doliczana jest opłata korupcyjna? - pyta Jacek Ozdoba podczas konferencji prasowej dotyczącej zatrzymania Włodzimierza K.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

– Od kilku tygodni w warszawskim ratuszu trwa wielka afera śmieciowa, największa po aferze reprywatyzacyjnej; zatrzymywane są kolejne osoby, a prezydent stolicy Rafał Trzaskowski nic sobie z tego nie robi, powinien pilnie zwołać posiedzenie rady miasta – ocenił natomiast poseł SP, wiceszef MS Sebastian Kaleta.

Konferencja posłów Solidarnej Polski

Na konferencji prasowej w Sejmie do sprawy śledztwa w sprawie faktur na fikcyjne usługi wywozu i utylizacji nieczystości z terenu Warszawy odnieśli się posłowie Solidarnej Polski: wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta oraz wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Obaj byli też w przeszłości stołecznymi radnymi.

Ozdoba zaznaczył, że Włodzimierz K. to “prawa ręką (prezydenta Warszawy) Rafała Trzaskowskiego”. Dodał, że K. to “człowiek, który jest odpowiedzialny w mieście za największy dział gospodarczy – za gospodarkę odpadową”.

Polityk SP mówił, że już w 2021 r. jego środowisko informowało odpowiednie organy o nieprawidłowościach w zakresie gospodarki odpadowej w Warszawie. Dodał, że informowany był również prezydent Trzaskowski, że “kilka spraw budzi wątpliwości”.

“Dzisiaj dowiadujemy się o tym, że ta sprawa wychodzi już nie tylko poza gospodarkę odpadową, ale dotyczy prania brudnych pieniędzy, dotyczy systemu VAT-owskiego, dotyczy funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej” – powiedział Ozdoba.

Oto pełny zapis konferencji prasowej w sprawie zatrzymania Włodzimierza K.

 

 

Podczas konferencji Ozdoba pytał, gdzie jest prezydent Trzaskowski i politycy Platformy Obywatelskiej. Według Ozdoby muszą oni odpowiedzieć na jedno proste pytanie: “czy do opłaty odpadowej, opłaty śmieciowej w Warszawie doliczana jest opłata korupcyjna, łapówkarska w m.st. Warszawa?”.Sebastian Kaleta stwierdził, że “od kilku tygodni w warszawskim ratuszu trwa wielka afera śmieciowa, największa po aferze reprywatyzacyjnej”. “Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy Rafał Trzaskowski należycie zarządza warszawskim ratuszem” – powiedział polityk SP.

Dodał, że kiedy Trzaskowski został prezydentem stolicy, dwuosobowe gospodarstwo domowe płaciło za wywóz odpadów 20 zł, a dzisiaj jest to 85 zł. “Zamiast zajmować się gospodarkę odpadami, (prezydent stolicy) wziął sobie kolesi z Platformy do zarządzania śmieciami w Warszawie, podwyższył ludziom opłaty, a dzisiaj CBA mówi, że to jest proceder korupcyjny” – podkreślił Kaleta.

“Rafał Trzaskowski w trybie pilnym powinien zwołać Radę Warszawy, wyjaśnić wszystko, spotkać się z radnymi. Powinien przeprowadzić wszelkie możliwe kontrole w biurach m.st. Warszawy odpowiedzialnych za odpady, również powinien skontrolować Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania” – ocenił wiceszef MS.

Dodał, że zatrzymywane są kolejne osoby, a “Rafał Trzaskowski nic sobie z tego nie robi”. “To jest pokaz tego, jak ten człowiek nie nadaje się do zarządzania Warszawą” – ocenił polityk SP.

 

O sprawie pisaliśmy tutaj: Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś Włodzimierza K., byłego ministra skarbu państwa. Sprawa dotyczy kontraktów w stołecznym MPO

 


Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś Włodzimierza K., byłego ministra skarbu państwa. Sprawa dotyczy kontraktów w stołecznym MPO


 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024