Warszawa. Park Praski jak nowy

Warszawa. Park Praski jak nowy
17.06.2022, o godz. 10:43
czas czytania: około 2 minut
0

Zakończyła się modernizacja Parku Praskiego. Zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami, alejki mają nową powierzchnię i wyremontowano plac z Żyrafą, gdzie dzieci będą mogły chłodzić się latem przy zamgławiaczu, a także korzystać z gier terenowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W Parku Praskim powstały nowe alejki z nawierzchni mineralnej (ok. 13 000 m2), a dla miłośników deskorolek czy hulajnóg aleja okalająca park została pokryta nową nawierzchnią asfaltową. Ponadto odnowiono chodnik wzdłuż al. Solidarności, plac przy muszli koncertowej oraz zlikwidowano schody w okolicy placu zabaw i zbudowano pochylnię przy schodach od ul. Ratuszowej.

Zmiany zaszły też od ul. Wybrzeże Helskie – do wejścia prowadzi nowa alejka, a schody wyremontowano. Odnowioną alejką można spacerować także w kierunku skrzyżowania al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej.

Zmiany na placu z Żyrafą

Nowym elementem parku jest zamgławiacz na placu z Żyrafą wykonany z płyt granitowych, na którym oprócz chłodzącej atrakcji są wygrawerowane gry terenowe dla dzieci. To realizacja pomysłu mieszkańców z budżetu obywatelskiego. Dodatkowo entuzjaści gry w szachy mogą skorzystać ze stolików do gry. Wokół placu z Żyrafą i placu zabaw pojawiły się też elementy dekoracyjne wykonane z drewna dębowego.

Nasadzenia i mała architektura

Podwójna aleja od strony al. Solidarności została zwieńczona małym placykiem, gdzie zostały zamontowane nowe meble miejskie i donice, w których posadzono trzmielinę oskrzydloną, byliny i trawy ozdobne. A na placyku zasadzono trzy głogi.

Warto dodać, że w parku zamontowano 140 nowych koszy na śmieci i cztery zestawy stojaków rowerowych. Ponadto mieszkańcy mogą odpocząć na 180 nowych Ławkach Warszawskich, które pojawiły się tu pod koniec 2020 r.

Każde drzewo z arbotagiem

Modernizacja parku rozpoczęła się w 2019 r. W ramach budżetu obywatelskiego plac zabaw dostosowano do dzieci z niepełnosprawnościami, następnie postawiono drewniane urządzenia z drewna. Ponadto przeprowadzono inwentaryzację drzewostanu – każde drzewo ma specjalną tabliczkę z numerem, tzw. arbotag, który umożliwia sprawdzenie podstawowych danych drzewa w serwisie m.st. Warszawy (mapa.um.warszawa.pl).

Przebudowę parku stołeczny nadzorował Zarząd Zieleni, a prace prowadzone były w uzgodnieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024