13 czerwca w Poznaniu drzewa i rośliny zaparkują na miejscach przeznaczonych dla samochodów – taka niecodzienna sytuacja to happening zorganizowany w ramach festiwalu Urban Legend.

„Dziś chcemy znów uwolnić przestrzeń w miesicie dla drzew, od oków nie tyle miejskich murów, co wszechobecnych samochodów i uwolnić same drzewa, aby towarzyszyły nam w czasie sobotniego spaceru po Św. Marcinie. Dlatego 13 czerwca PARKujemy w centrum Poznania platformy z dużymi drzewami i innymi roślinami na  miejscach parkingowych” – piszą organizatorzy projektu z grupy TASAK (Towarzystwo Absolwentów Sekcji Architektury Krajobrazu). 

Ma to przedstawiać "sytuacje odwróconą", w której zieleń zajmuje miejsca przeznaczone dla samochodów, co ostatecznie ma nakłaniać do refleksji o roli roślin w tkance miejskiej, lokalnego społeczeństwa i pojedynczego mieszkańca, w szczególności kierować uwagę na problem parkowania w pasach zieleni, które prowadzi do zdewastowania i tak nie występujących w nadmiarze terenów zieleni miejskiej. 

„Takie zaskakujące uwolnienie roślin od gruntu, wprawienie ich w ruch daje szansę na wyrażenie ich potrzeb przy okazji w surrealistyczny sposób bawiąc, śmiesząc i tumaniąc” – przekonują organizatorzy.

Wiecej szczegółów o projekcie i festiwalu na stronie www.urbanlegend.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj