19. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska trwała na Jasnej Górze w dniach 10-11 października na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem: „Otoczmy troską życie”.

Tegorocznym organizatorem pielgrzymki było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Duchową opiekę nad pielgrzymami objęli: metropolita lubelski abp Józef Życiński oraz ks. Grzegorz Krząkała, duszpasterz krajowy tych środowisk.

Jak co roku wodociągowcy polscy przekazali dar dla Jasnej Góry – ozdobne włazy na studzienki kanalizacyjne. Zostały one poświęcone po Mszy św. na placu przed bazyliką.

Po Mszy św. nastąpiło oficjalne przekazanie organizacji pielgrzymki na rok 2010 załodze Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy oraz Izbie Gospodarczej Wodociągi Polskie.

– Już 19. raz środowiska pracownicze firm wodociągowych, komunalnych i ochrony środowiska z całej Polski spotykają się na Jasnej Górze na dorocznej ogólnopolskiej pielgrzymce, by przez ręce Pani Jasnogórskiej przedstawić Bogu sprawy tego środowiska – podkreśla ks. Grzegorz Krząkała, duszpasterz krajowy pracowników wodociągów. – Będzie to również czas, by choć przez chwilę każdy z osobna mógł zastanowić się nad wartością ludzkiego życia, jako wielkiego daru Boga Stwórcy.

źródło: jasnagora.com

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj