“Pies miejski” to nazwa projektu społecznego, którego realizacji podjęły się w Bytomiu stypendystki Fundacji Śląskiego Teatru Tańca: Agnieszka Put i Karolina Groszko.

Na czym polega projekt? To m.in. wpisy do „księgi czystości", WC-pakiety, zielone wstążki na znak solidarności we wspólnych dążeniach do uwolnienia miasta od psiej kupy, bowiem idea przedsięwzięcia zasadza się przede wszystkim na uświadomieniu właścicielom psów, że piaskownica przed blokiem, skwer czy chodnik to nie toalety oraz zachęceniu ich do sprzątania po swoich czworonogach.

W ramach akcji 23 maja na terenie bytomskiego „Torkatu" będzie można też wysłuchać prelekcji. Wygłoszą je m.in. przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Straży Miejskiej. Chętni skorzystają z bezpłatnych konsultacji z lekarzem weterynarii i psim fryzjerem. Tego dnia również zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Pies moim przyjacielem".

Prace uczestników konkursu będą prezentowane w formie wystawy. Centralnym punktem programu będzie natomiast konkurs na najładniejszego psa w mieście. Po prezentacji pupili zgłoszonych do konkursu zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymają cenne nagrody. Początek imprezy o  godz. 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Urząd Miejski oraz Straż Miejska w Bytomiu.

źródło: bytom.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj