30 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji Ministerstwo Środowiska, lider Partnerstwa dla Klimatu, zaprasza na kolejny Piknik z Klimatem na Nowym Świecie.

Zmiany klimatu nie są już tematem zainteresowań wyłącznie specjalistów. Dlatego właśnie Partnerstwo dla Klimatu już drugi rok uczy co robić, żeby postępować ekologicznie. Tym razem znów do nauki przystępujemy żegnając wakacje i rewolucjonizując wystrój Nowego Światu: zamiast asfaltu trawa i drzewa symbolizujące Partnerów dla Klimatu.

Tegoroczne atrakcje Pikniku z Klimatem to m.in. klimatyczna kanapa z gwiazdami, czyli okazja do posłuchania, co znani mówią o zmianach klimatu. Klimatyczne pogawędki poprowadzi aktorka Sylwia Gliwa, a wśród jej gości m.in. wokalistka Marysia Sadowska, Mira Stanisławska-Meysztowicz z Fundacji Nasza Ziemia, piosenkarka Reni Jusis, aktor Paweł Deląg, choreograf i tancerz Michał Piróg, projektant Tomasz Ossoliński oraz dziennikarz Jarosław Kret.

Podczas Pikniku będzie można także zobaczyć filmy i klipy edukacyjne na temat zmian klimatu. Otwarta będzie także wymienialnia żarówek: zostawiając starą świetlówkę, można dostać nową żarówkę energooszczędną.

Podczas Pikniku zaprezentują się także tegoroczni Partnerzy dla Klimatu. Białowieski Park Narodowy, który organizuje konkurs plastyczny dla dzieci – „Powiększ leśny dom żubra i narysuj drzewo”, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Fundacja Ośrodka Edukacji, Klub Gaja, który zaprezentuje „Obrońców Drzew” i „Od drzewa do drzewa” – Nić wolności – przypomnienie wydarzenia z marca 1989 roku –  pierwszej w kraju akcji bezpośredniej w obronie drzew oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej z projektem „Aktywni z natury”.

– Chcemy przekonać wszystkich, że dbanie o klimat to element świadomego postępowania i podejmowania decyzji. Chcemy też pokazać, że to element stylu życia, który warto jest naśladować. Tegoroczna edycja ma charakter mniej oficjalny i skupia się na edukowaniu i prezentowaniu pożądanych postaw wobec problematyki zmian klimatycznych. Pokazujemy, że ważna jest edukacja i świadome działanie – zapowiada Małgorzata Snarska, szef Prezydencji COP 14 w Ministerstwie Środowiska.

źródło: Ministerstwo Środowiska

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj