Trwają zmiany na stanowiskach kierowniczych w Lasach Państwowych. Wczoraj, 20 lutego, na stanowisko dyrektora RDLP w Krakowie został powołany dr inż. Piotr Kempf, który do tej pory był dyrektorem krakowskiego Zarządu Zieleni Miejskiej. – poinformowano na stronie Lasów Państwowych.
Oficjalnie Piotr Kempf stanowisko obejmie dzisiaj. Jest leśnikiem, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ponad 10 lat pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kempf należy do PSL. Bezskutecznie kandydował na posła w 2019 r. i 2023 r. Był wymieniany wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta Krakowa.
Cele i plany
– Moim głównym celem będzie ograniczenie wycinki lasów, zwłaszcza najcenniejszych drzewostanów – powiedział nowy dyrektor.
Piotr Kempf zapowiedział również nawiązanie dialogu z organizacjami, niezadowolonymi z zarządzania lasami przez ostatnie osiem lat, ale także uspokojenie nastrojów przedsiębiorców leśnych.
– Oddzielenie Lasów od Kościoła – bo w ostatnich latach niektóre jednostki Lasów Państwowych, szczególnie w RDLP w Krakowie, przyjęły zbyt bliską zależność – zadeklarował.
Cenne doświadczenie
Piotr Kempf od 2015 roku władał Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie. Od tego momentu zieleń w mieście zyskała na znaczeniu. W grodzie Kraka pojawiły się liczne Ogrody Krakowian – parki kieszonkowe, które tworzone są w konsultacjach z mieszkańcami.
Tylko w ostatnim roku udało się wykonać nowe nasadzenia (również przy współudziale krakowian), ale także stworzyć nowe parki, zrewitalizować te istniejące, zmodernizować place zabaw i zrealizować zadania z Budżetu Obywatelskiego. W 2023 roku otwarto po latach Park Jalu Kurka. Teren przy ul. Szlak kupiony przez miasto od zakonu Salwatorian został ponownie udostępniony krakowianom, którzy doceniają go za spokój i niezwykłą urokliwość, tworzoną przez okazały starodrzew oplatany zimozielonym bluszczem.
W kwietniu otwarto odmieniony Park Bednarskiego – serce Podgórza odzyskało swój blask gromadząc na otwarciu prawdziwe tłumy krakowian. Wyremontowana glorietta, domek ogrodnika, altana, nowy plac zabaw, komfortowe alejki i mnóstwo nowej zieleni to zmiany jakie dokonały się w tym miejscu.
Za duży sukces uznaje się oficjalne otwarcie Parku Zakrzówek, z którego ZZM jest niezwykle dumny. Trudny, poprzemysłowy teren, dawny kamieniołom stał się miejsce dostępnym i przyjaznym dla każdego. Wyjątkowe na skale kraju kąpielisko, ostoja miejskiej przyrody, ściany wspinaczkowe, punkty widokowo, ścieżki biegowe – to wszystko składa się na niezwykle bogatą ofertę rekreacyjną, która znajduje się 35 min spacerem do Rynku Głównego.
W lipcu ub.r. najważniejszym wydarzeniem było otwarcie w dniu urodzin noblistki Parku im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Karmelickiej. Działania prowadzone w ramach Budżetu Obywatelskiego doprowadziły do zamiany zdegradowanego parkingu w park, który pokazuje, że zieleń wkracza również odważnie do centrum miasta.
– W tym momencie obowiązki Dyrektora Piotra Kempfa przejmuje Zastępca Dyrektora ds. zieleni Łukasz Pawlik. Nabór w tym momencie nie jest ogłaszany. – informuje Aleksandra Mikolaszek z ZZM.
Komentarze (0)