Dziś na sesji Rady Miasta w Lublinie mają być przedstawione plany, jakie ma na najbliższe dwa lata Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zakładają one m.in. budowę kanalizacji na Lipniaku, sieci wodno-kanalizacyjnej na Rudniku i w Głusku oraz w części Zemborzyc.

Rozwój sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Lublinie to część dużego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Całość jest warta prawie 400 mln zł. Współfinansowanie przewiduje prace, jakie zostaną wykonane aż do 2015 r.

Jak informuje „Kurier Lubelski”, jedną z pierwszych inwestycji, która zostanie zrealizowana jest modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, wybudowanej w Lublinie w latach 1926-1940 i znajdującej się w ścisłym centrum miasta. MPWiK zamierza też uzbroić w sieć wodociągowo-kanalizacyjną obrzeża Lublina. Spółka planuje też stworzenie sieci kanalizacyjnej, dzięki której będzie możliwe odprowadzanie ścieków z rejonu Głuska.

Oprócz remontów i budowy nowych odcinków sieci, MPWiK chce unowocześnić posiadaną przez siebie aparaturę. Pozwoli to w większym stopniu monitorować stan rur. W planach jest również kontynuacja remontu oczyszczalni ścieków.

źródło: kurierlubelski.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj