Jest szansa, że jeszcze w tym roku krakowianie będą mogli korzystać z plaży i pływającego basenu nad Wisłą. Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta rozpatruje wniosek prywatnego inwestora w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę plaży.

Rozpatrywany przez Wydział Architektury wniosek obejmuje zagospodarowanie Bulwaru Wołyńskiego m.in. poprzez montaż plaży, budowę tymczasowego obiektu zaplecza plaży z zapleczem gastronomicznym i techniczno – socjalnym, a także budowę drewnianego podestu – tarasu z ażurową konstrukcją stalową i pali cumowniczych dla pływającego basenu. Wniosek przewiduje również oświetlenie terenu plaży i naprawę istniejących schodów na ciągach pieszo – jezdnych alei Bulwaru Wołyńskiego.

Inwestor planuje ponadto uzupełnić ciągi piesze elementami małej architektury takimi jak ławki, kosze na śmieci lub donice na zieleń ozdobną.

Elementy zagospodarowania zostały wkomponowane w istniejący układ tarasów bulwaru bez znacznej ingerencji w ich rzeźbę, z szerokim wykorzystaniem ich charakterystycznego układu i powiązań komunikacyjnych.

źródło: krakow.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj