Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Płock buduje zbiornik retencyjny

Płock buduje zbiornik retencyjny
szp
15.09.2021, o godz. 12:14
czas czytania: około 1 minuty
1

Płock podpisał umowę na budowę zbiornika retencyjnego. Inwestycja ma kosztować prawie 10 mln zł i zakończyć się w 2023 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Zbiornik, który powstanie wraz z siecią kolektorów, nowymi drogami, chodnikami i miejscami parkingowymi, ma zostanie wybudowany na lewym brzegu Wisły. Miasto podpisało umowę na inwestycję we wtorek, 14 września.

– Budujemy zbiorniki retencyjne, ponieważ chcemy prowadzić racjonalną gospodarkę wodami opadowymi. Takie działania są konieczne w związku ze zmianami klimatu i negatywnymi skutkami, jakie one powodują – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Miasto chce rozwijać systemu gospodarowania opadami i podnieść poziomu bezpieczeństwa i odporność płockiego Radziwia na podtopienia oraz zalania. Zbierana woda ma być  też wykorzystywana do podlewania terenów zieleni w okresach suszy.

Koszt inwestycji to niemal 10 mln zł. Miasto pozyskało 2,7 mln zł dofinansowania unijnego. Budowa zbiornika, którego pojemność to ponad 600 m sześć., ma zakończyć się w 2023 r.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Komentarze (1)


Aston

Komentarz #162592 dodany 2021-09-15 13:06:03

600 m sześciennych to pojemność zaledwie przeciętnej wielkości basenu lub około 25 dużych basenów ogrodowych. Gdzieś tu jest błąd...

Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2026