Zima dobiega końca, więc Muniserwis wznowił remont na Tumach. Roboty prowadzone są na odcinku od alejki będącej przedłużeniem ulicy Tumskiej do Wieży Szlacheckiej.

Podobnie jak w wyremontowanej w ubiegłym roku części parku (za katedrą) trakty spacerowe zostaną wyłożone granitowymi płytami o nieregularnym kształcie. Dotychczasowe barierki na brzegu skarpy zastąpią kute, stalowe balustrady z herbem miasta i wbudowanym oświetleniem. W parku staną nowe stylizowane latarnie i ławki. Dodatkową atrakcją będzie specjalna platforma – miejsce wypoczynku dla wycieczek – z doskonałym widokiem na opactwo i katedrę. Roboty potrwają około trzech miesięcy.

Jednocześnie powstaje projekt parku od wieży szlacheckiej do Hotelu „Starzyński”. Remont rozpocznie się po zakończeniu prac na obecnie modernizowanym odcinku, czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca i potrwa do połowy listopada. Szczególnym elementem tej części parku będzie oświetlenie iluminacyjne budynków Sądów. Wyeksponowany zostanie również rosnący przy ul. Teatralnej dąb, pomnik przyrody, który ozdobi zielona iluminacja.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

W parku za katedrą zimą została przeprowadzona konserwacja zieleni, m.in. przywrócono właściwe kształty koronom drzew. Wiosną zostaną zrobione trawniki. Nasadzenia krzewów we wszystkich remontowanych częściach parku zaplanowano na jesień.

źródło: ump.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj