Zima dobiega końca, więc Muniserwis wznowił remont na Tumach. Roboty prowadzone są na odcinku od alejki będącej przedłużeniem ulicy Tumskiej do Wieży Szlacheckiej.

Podobnie jak w wyremontowanej w ubiegłym roku części parku (za katedrą) trakty spacerowe zostaną wyłożone granitowymi płytami o nieregularnym kształcie. Dotychczasowe barierki na brzegu skarpy zastąpią kute, stalowe balustrady z herbem miasta i wbudowanym oświetleniem. W parku staną nowe stylizowane latarnie i ławki. Dodatkową atrakcją będzie specjalna platforma – miejsce wypoczynku dla wycieczek – z doskonałym widokiem na opactwo i katedrę. Roboty potrwają około trzech miesięcy.

Jednocześnie powstaje projekt parku od wieży szlacheckiej do Hotelu „Starzyński”. Remont rozpocznie się po zakończeniu prac na obecnie modernizowanym odcinku, czyli prawdopodobnie pod koniec czerwca i potrwa do połowy listopada. Szczególnym elementem tej części parku będzie oświetlenie iluminacyjne budynków Sądów. Wyeksponowany zostanie również rosnący przy ul. Teatralnej dąb, pomnik przyrody, który ozdobi zielona iluminacja.

W parku za katedrą zimą została przeprowadzona konserwacja zieleni, m.in. przywrócono właściwe kształty koronom drzew. Wiosną zostaną zrobione trawniki. Nasadzenia krzewów we wszystkich remontowanych częściach parku zaplanowano na jesień.

źródło: ump.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj