Na płockich skwerach trwają nasadzenia blisko 62 tysięcy kwiatów. Najwięcej, ponad 19 tysięcy, trafi na Plac Obrońców Warszawy.

Różnokolorowe rośliny (m.in. begonie, niebieski ageratum, tagetes, iresina, santolina) utworzyły herb miasta. Dziś rozpoczną się prace przy kwietnikach dywanowych, które zostaną wypełnione canną, begonią, żółtymi aksamitkami i chloropythum. Kwiatów nie zabraknie również na rondzie im. Grabskich oraz rondzie im. Lajourdie (m.in. szałwia, canna, aksamitki żółte i pomarańczowe, begonia, iresina, chloropythum).

Jak co roku rośliny ozdobią również trójkąt przy skrzyżowaniu ulic Jachowicza i Kilińskiego, byliniarnię obok przystanku Komunikacji Miejskiej przy Miodowej, kwietniki przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Bibliotece im. Zielińskich, w Parku Północnym, na Placu Manifestacji, przy pomniku Łukasiewicza i Broniewskiego.

Nasadzeniami zajmuje się SITA Płocka Gospodarka Komunalna. Rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają około dwóch tygodni. Koszt roślin i wykonanych prac to ponad 203 tys. złotych.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj