W tym roku zostanie doświetlonych kolejnych sześć najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych. Czarne punkty, w których wielokrotnie miały miejsce wypadki z udziałem pieszych Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Płocka oznaczył z policją i Miejskim Zarządem Dróg.

Dające punktowe światło reflektory na wysięgnikach do końca listopada staną w kolejnych sześciu punktach: w okolicy Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Kutnowskiej, na łuku ul. Dobrzyńskiej i al. Kobylińskiego, przy ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Nowowiejskiego do Topolowej, na skrzyżowaniu ul. Chopina ze Wschodnią oraz przy ul. Bielskiej, koło Starostwa Powiatowego oraz w rejonie poczty. Projektem i wykonaniem doświetlenia zajmie się wybrana w przetargu firma „Lumet”. Koszt oświetlenia jednego przejścia to około 31 tys. zł.

Pierwsze doświetlające lampy halogenowe pojawiły się na przejściach dla pieszych pod koniec 2006 roku. Oświetlono wtedy zebry: przy Zakładzie Energetycznym, obok McDonald's przy al. Piłsudskiego, niedaleko dworca PKS/PKP (ul. Szopena/Mickiewicza), na skrzyżowaniu al. Kobylińskiego z ul. Topolową i przy Tysiąclecia w pobliżu skrzyżowania z Wolskiego. Rok później zostało oświetlonych kolejnych siedem przejść dla pieszych: przy ul. Łukasiewicza (w rejonie III LO), Kolegialnej (w okolicach szkoły muzycznej), Wyszogrodzkiej (skrzyżowanie z ul. Lenartowicza), Harcerskiej (w rejonie skrzyżowania z Kasztanową), ul. Kościelnej (skrzyżowanie z Cichą), Bielskiej (obok Zakładów Mięsnych) oraz przy al. Kilińskiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Padlewskiego). W 2008 roku doświetlono przejścia na skrzyżowaniach ulic: Nowowiejskiego/Okrzei, Łukasiewicza/Hermana, Otolińska/Banacha oraz Dobrzykowska/Krakówka.

źródło: ump.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj