Ciepłownictwo czekają zmiany
Jednym z kluczowych zagadnień, które zajmują coraz więcej miejsca w dyskusjach eksperckich w branży ciepłowniczej i sektorze energetycznym, pozostaje kwestia wykorzystania innowacji w produkcji energii elektrycznej i ciepła. II Kongres Kogeneracji był przestrzenią wymiany opinii i poglądów na ten temat. Debata o nowoczesnych technologiach była jednym z głównych wydarzeń ubiegłorocznego spotkania w Kazimierzu Dolnym.
Do udziału w dyskusji na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w ciepłownictwie organizator wydarzenia – Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych – zaprosił przedstawicieli dostawców technologii: Jana Anderssona z firmy Wärtsilä, Jakuba Misztala z Mitsubishi Power Europe, Krzysztofa Figata z Polimeksu Mostostal oraz Mariusza Słomę z firmy Valmet, a także przedstawicieli firm z branży: Jarosława Owsickiego z PGE Energia Ciepła i Jana Pica z Veolii Energii Poznań.
Jak realizować innowacyjne projekty?
Krzysztof Figat, reprezentujący Polimex Mostostal, zdiagnozował, że obecnie mamy do czynienia z bardzo dobrym czasem dla firm budowlanych. Przekłada się to na wzrost cen materiałów, ale również na zaangażowanie czołowych przedsiębiorstw budowlanych w wiele projektów równocześnie. Odbija się to bezpośredni...