Współpraca pracowni z jednym z inwestorów to przykład tego, w jaki sposób konsekwentne współdziałanie prowadzi do obustronnego rozwoju. Z jednej strony wzrasta świadomość i wrażliwość inwestora, a z drugiej – na skutek zwiększenia wymagań stawianych pracowni – następuje rozwój poziomu projektów i realizacji architektury krajobrazu.
 
Do firmy projektowej w 2006 r. zgłosił się klient z potrzebą wykonania projektu zmiany przestrzeni wokół własnej posesji. W trakcie prac architekci krajobrazu z naszej pracowni prowadzili szereg rozmów dotyczących architektury krajobrazu. Zainteresowanie inwestora wzrastało wraz z postępami pracy, a współpraca była okazją do prezentacji nowych trendów w kształtowaniu przestrzeni. Po pewnym czasie klient zaproponował, by kolejnym zadaniem była aranżacja tarasu wypoczynkowego przy siedzibie jego firmy. W toku uzgodnień zdecydowano wspólnie o wykonaniu tarasu w postaci ogrodu na dachu o stylistyce japońskiej, z wykorzystaniem nowych technologii.
 
Zespół dworsko-parkowy
Jeszcze przed końcem realizacji tarasu inwestor zainteresował się tematyką licznych zaniedbanych parków podworskich w woj. lubelskim. Jednak zaskoczeniem okazała się sytuacja, gdy na jednym ze spotkań właściciele przedstawili firmie propozycję kompleksowej odnowy zabytkowego ze...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?