Zakończyła się V edycja "Konkursu na najlepszego Ekołowcę - Inwazja", organizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uroczysty finał odbył się 14 czerwca br.
W tym roku do udziału w Konkursie zgłosiły się aż 23 szkoły podstawowe z Koszalina i okolicznych gmin (ze Starych Bielic, Garbna, Nacławia, Sianowa, Suchej Koszalińskiej, Szczeglina, Biesiekierza, Rosnowa i Iwięcina) oraz 14 przedszkoli. - W sumie w naszej akcji wzięło udział 7506 uczniów ze szkół podstawowych i 1733 przedszkolaków, którzy zebrali 11,8 tys. ton (tj. ok. 3,8 mln szt.) zużytych plastikowych nakrętek od butelek oraz 1324 kg zużytych baterii - przybliża Tomasz Uciński, dyrektor PGK Koszalin, prezes Krajowej Izby Gospodarki Odpadami. - Konkurs to najlepsza forma edukacji ekologicznej, od wielu lat intensywnie prowadzonej przez PGK. Dzieci najlepiej rozumieją potrzebę selektywnej zbiórki odpadów i często wymuszają odpowiednie zachowania na dorosłych - mówił podczas podsumowania Konkursu w Kinie Kryterium Andrzej Jakubowski, zastępca prezydenta Koszalina.
Celem tej inicjatywy jest budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do szanowania środowiska naturalnego i troski o nie. Poprzez zdrową rywalizację i zabawę uczestnicy Konkursu uczą się, jak i dlaczego należy segregować odpady oraz co zrobić, aby było ich mniej. Dzięki Konkursowi władze PGK chcą wyrobić nawyk zdejmowania na...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?