Pod powierzchnią naszych dróg znajduje się labirynt różnych, łączących się ze sobą obiektów infrastruktury podziemnej. Fundamenty, przewody, kanały oraz elementy dziedzictwa przeszłości. Ukrywanie infrastruktury technicznej pod ziemią ma swoje uzasadnienie praktyczne oraz estetyczne. Elementy te są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi i niewidoczne dla oka.
 

Często stają się  jednak powodem ograniczenia możliwość zagospodarowania przestrzeni na powierzchni oraz sporym problemem, gdy nie są odpowiednio zinwentaryzowane.
Kanalizacja, wodociągi, gazociągi, światłowody
Kluczem do sukcesu w sadzeniu drzew w gęstym labiryncie sieci infrastruktury podziemnej jest odpowiednia współpraca oraz zrozumienie obaw właścicieli tych sieci. Drzewa  nie niszczą przewodów podziemnych celowo. Ich system korzeniowy jest zaprogramowany na jak najłatwiejsze wyszukanie powietrza, wody oraz składników odżywczych. Jeśli któregoś z tych elementów zabraknie na danym stanowisku, system korzeniowy rozrośnie się w poszukiwaniu brakujących składników. Robiąc to, w końcu natrafi na jakiś słaby punkt w przewodach podziemnych. Mniejsze korzenie przedostaną się do środka i zaczną się rozrastać, ograniczając drożność przewodu lub rury.
W miarę rozwoju naszych miast przestrzeni na powierzchni i poniżej zaczyna brakować. Wyzwaniem staje się posadzenie d...