Krajobraz dostępny w zasięgu ręki
Nieusystematyzowane jeszcze obiekty architektury krajobrazu, takie jak instalacje i rzeźby przestrzenne, tymczasowe aranżacje czy tarasy widokowe, usytuowane w miejscach na pozór niedostępnych, przyciągają ludzi, potwierdzając potrzebę interakcji z przyrodą i właściwy kierunek zarządzania przestrzenią, który obrała Katrin Aste.
Efekty prac projektowych natchniętych duchem innowacyjności i przepełnionych odwagą zespołów projektowych XXI w. są wynikiem przeobrażeń, których jesteśmy świadkami. Tarasy widokowe to wzór adaptowania nowych form w projektowaniu, spajających walory architektoniczne i przyrodnicze w dzisiejszej rzeczywistości przemian urbanistycznych i krajobrazowych. Jednym z debiutanckich osiągnięć Katrin Aste, austriackiej architekt, jest projekt platformy widokowej osadzonej na szczycie alpejskiego lodowca Stubai w Tyrolu (Austria), stanowiącej przykład nowej formy zachowania bliskości człowieka z naturą.
Początki kariery
Katrin Aste urodziła się w 1969 r. w Austrii. W 2000 roku uzyskała dyplom Wydziału Architektury na Uniwersytecie w Innsbrucku. Po ukończeniu studiów Katrin aktywnie uczestniczyła w życiu architektonicznym Austrii, wygłaszając na uczelniach liczne wykłady o sztuce krajobrazu oraz urbanistyce. W latach 2008-2009 została członkiem grupy ekspertów Unii Europejskiej. Natomiast w latach 2000-2010 uczestniczyła w licznych wizytach tematycznych oraz wyjazdach terenowych za granicę. Jej ...