Do Euro 2012 coraz bliżej. Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław już wkrótce będą gościć tysiące kibiców z całego świata. Wspólne oglądanie meczów w wydzielanych specjalnie strefach kibica nakłada na organizatorów wiele zobowiązań. Wśród nich zapewnienie uczestnikom swobodnego dostępu do toalet.
Po jakie rozwiązania sięgną władze miast? Czy tereny zieleni nie zamienią się w jedną, wielką ubikację? Odpowiedzi interesują nie tylko mieszkańców poszczególnych miast, ale także przyjezdnych kibiców, którzy niekoniecznie chcą biegać „za potrzebą” po całej okolicy, szukając najbliższej toalety. Z myślą o mieszkańcach i turystach operatorzy stref kibica zobligowani są do umieszczenia wystarczającej ilości ustępów. Może nie wszystkich ucieszy fakt, że udostępnione zostaną toalety typu toi-toi. Niestety, publicznych szaletów jest wciąż zbyt mało, a ich wygląd niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia.
 
Na straży czystości
W 2008 r. ruszyła kampania „Toaleta2012.pl”, której celem była poprawa dostępności i standardu toalet publicznych. Z opublikowanego raportu1 wynika, że stan polskich wychodków ulega zmianie. Zapewne przyczyniły się do tego akcje „Patroli czystości”, które w trzech edycjach sprawdziły w sześciu miastach 601 szaletów. W ogólnej...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?