Oczyszczanie ścieków to nie moja sprawa. W kranach płynie brudna woda, pełna jakiegoś osadu. A w ogóle woda jest za droga, bo przecież w ziemi leży sobie za darmo i wystarczy ją wypompować. Każdą awarię wodociągu można naprawić w ciągu godziny, a najlepiej żeby przed awariami ostrzegać mieszkańców? Paranoja? Zdziwilibyście się, drodzy czytelnicy, jak wielu naszych odbiorców ma takie poglądy. Co z tym zrobić?

Dobrze jest czasami wyjść do ludzi, na ulicę, deptak, pojechać na jakiś festyn i tak zwyczajnie sobie pogadać, a może i pomarudzić. Mieliśmy ku temu ostatnio okazję podczas Święta Kielc w ostatni weekend czerwca. Tradycyjnie Wodociągi Kieleckie organizują wtedy Święto Wody ? festyn dla mieszkańców w reprezentacyjnym miejscu miasta. Tym razem zajęliśmy uroczy plac Artystów przy głównym kieleckim deptaku, czyli ul. Sienkiewicza. Zagospodarowaliśmy dużą, profesjonalną scenę, ustawiliśmy namioty, organizowaliśmy konkursy i zabawy. Wszystko to zajęło ponad pięć godzin, a to sporo czasu, żeby porozmawiać z kielczanami, odbiorcami naszych usług. Zresztą wcześniej sami zachęcaliśmy do odwiedzania naszych stoisk. Festyn organizujemy od lat, bierzemy też udział w różnych imprezach jako współorganizatorzy. Cierpliwie odpowiadamy na wątpliwości klientów. Wiele z nich to mity i stereotypy, które można by skatalogować.

Świąteczna burzliwa rozmowa

Podczas ostatniego Święta Wody naszych pracowników na dobre pół godziny zaangażowała kie...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?