Marcowe wydanie miesięcznika ?Wodociągi-Kanalizacja? to propozycja dla szerokiego grona odbiorców ? z pewnością każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie. Czworo naszych felietonistów porusza tematy, którymi żyje branża wodociągowo-kanalizacyjna: od kulisów ustalania taryf za wodę i ścieki po zysk, rentowność przedsiębiorstw wod-kan. Dwukrotnie pojawiają się w tym wydaniu refleksje związane z raportem Najwyższej Izby Kontroli, dotyczącym wyników kontroli w oczyszczalniach ścieków. Ich efekt wydaje się druzgoczący, a lista uchybień długa. Interpretacje raportu NIK-u znaleźć można w artykułach z działów ?Opinie? oraz ?Prawo?.

Za nami kolejna debata redakcyjna, tym razem zorganizowana daleko poza siedzibą wydawcy naszego miesięcznika, bo aż na Podkarpaciu. Wybraliśmy się tam, aby zapytać przedstawicieli dziewięciu firm komunalnych, jak wygląda zarządzanie przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym. Pytaliśmy o uwarunkowania i metody tego zarządzania. Relacji z kilkugodzinnej dysputy szukajcie w dziale ?Aktualności?. Mam nadzieję, że w kolejnym miesiącu uda nam się zorganizować debatę na ten sam temat, ale tym razem z udziałem osób zarządzających dużymi firmami z branży. Dzięki temu poznamy i porównamy problemy prezesa najmniejszej jednostki wodociągowo-kanalizacyjnej z wyzwaniami prezesa największego zakładu w Polsce.

Polecam również artykuł w dziale ?Raport Wod-Kan?, w którym tym razem poruszamy temat urządzeń przeciskowych, stosowanych w technologiach bezwykopowych.

Przypominam o zgłoszeniach do udziału w konkursie ?Głośna wodna? na najciekawszą akcję edukacyjną przeprowadzaną przez przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Zgłaszajcie się, czekają Was rozgłos i atrakcyjne nagrody!

Anna Lembicz