Kolejny miesiąc w wielu momentach potwierdził zasadność istnienia poznańskiego oddziału Polskiej Izby Ekologii i uznanie dla naszych inicjatyw. Najważniejszym wydarzeniem było niewątpliwie spotkanie Prezydium Rady Dyrektorów Oddziału z Tomaszem Podgajniakiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Było ono rezultatem styczniowej wizyty w Warszawie, podczas której przedłożone zostały zamierzenia Oddziału na 2004 r. oraz zreferowano jego działania w minionym roku i zaprezentowano problemy gospodarczo-środowiskowe Wielkopolski. W spotkaniu, które odbyło się 28 lutego, udział wzięli Zbigniew Chrzanowski, Mirosław Litke, Aleksander Kosakowski i Piotr Ossowski oraz personel PIE OP.
Przybycie ministra do siedziby w Poznaniu ma olbrzymie znaczenie dla wszystkich członków Oddziału. Przedłożyliśmy mu wiele istotnych zagadnień nurtujących naszych członków. Głównymi tematami rozmów były ochrona wód i powietrza, odnawialne źródła energii oraz współpraca ponadregionalna. Zapoznaliśmy się z głównymi kierunkami w polityce ekologicznej państwa, ponieważ ma to proste przełożenie na planowanie dróg rozwojowych podmiotów gospodarczych oraz kierunków negocjacji prowadzonych z urzędami administracji państwowej.
Minister Podgajniak zwrócił uwagę na konieczność podnoszenia kwalifikacji i certyfikacji usług i wyrobów, ponadto pozytywnie odniósł się do programu „doradca techniczny”. Na roboczo omówiona została też konieczność powoływania paneli ekspertów na szczeblu w...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?