Rozważania sceptyczniejącego optymisty

Cykl „Rozważań” zaczynałem z pozytywistycznym nastawieniem prezentowania różnych rozwiązań technologicznych i technicznych z dziedziny gospodarki odpadami komunalnymi, komentowania i wyjaśniania zapisów odnośnego prawa, a także argumentacyjnego wspomagania dyskusji i działań przy budowaniu akceptacji społecznej dla projektów technicznie nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie. Osiągniecie odpowiedniego stanu poinformowania jest bowiem jednym z warunków budowania akceptacji i skutecznego realizowania projektów zapisanych w strategicznych planach poszczególnych województw i aglomeracji miejskich. W tym informowaniu mieszczą się działania zarówno z gatunku czystej pracy organicznej, jak i te, których celem jest wysyłanie sygnałów ostrzegawczych.
W dziedzinie gospodarowania odpadami stanowimy teren jeszcze nie do końca zagospodarowany, teren, na którym różni próbują postawić swoją stopę, często czyniąc to w przekonaniu, że nasza wiedza w tej materii jest niemal zerowa.

Na przemian zażenowanie i złość
Pojawiają się więc wysłannicy różnych firm, nawet aż z antypodów, i po znalezieniu osób odpowiednio niepoinformowanych – co do meritum jakiejś egzotycznie nazwanej technologii – przewodników, penetrują nasze pole. Oczywiście, nie można nikomu zabronić szukania swojego miejsca na naszym rynku. Czytając jednak prezentowane przez nich materiały, odczuwa się na przemian zażeno...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?