Zwycięzcą Konkursu Dyrektora Roku 2024 Zakładów Oczyszczania Miast został Sławomir Kiszkurno, prezes Portu Czystej Energii oraz Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Wyróżnienie to, przyznawane przez Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz redakcję „Przeglądu Komunalnego”, jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych tytułów w branży komunalnej.
MP3Posłuchaj tego artykułu
Wykup subskrypcję, aby odsłuchać artykuł w formacie audio.
Nagrody liderom, którzy zmieniają branżę podczas Gali 29. Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, która odbyła się 2 grudnia w hotelu Andel’s w Łodzi, wręczyli: Henryk Kultys–Wiceprezes Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, a także Magdalena Dutka – Prezes Zarządu Abrys.
Laureaci
Co roku kapituła konkursu docenia osoby, które w wybitny sposób wpływają na rozwój gospodarki komunalnej, wdrażają nowoczesne rozwiązania i realnie poprawiają funkcjonowanie systemów oczyszczania miast. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Andrzej Gorczycki – Prezes Zarządu Ekofabryki Wejherowo, Jacek Fertikowski – Prezes Zarządu Altvater Piła, Agnieszka Fiuk – Pełnomocniczka Zarządu ATF Polska, Sławomir Kiszkurno – Prezes Portu Czystej Energii i Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, Jacek Kamiński – Prezes Zarządu MPGK Świętochłowice. Wszyscy laureaci odebrali statuetkę Heraklesa, symbol siły i determinacji.
Tytuł Dyrektora Roku 2024
Najważniejsze wyróżnienie wieczoru – tytuł Dyrektora Roku 2024 Zakładów Oczyszczania Miast – otrzymał Sławomir Kiszkurno. Kapituła podkreśliła jego wybitny wkład w rozwój nowoczesnej gospodarki odpadami w Gdańsku oraz wieloletnie zaangażowanie w projekty kluczowe dla regionu i kraju.
W uzasadnieniu czytamy, że Sławomir Kiszkurno od blisko 25 lat związany jest z sektorem ochrony środowiska, a od ponad 15 lat – z gospodarką odpadami. Jako pełnomocnik ds. budowy Zakładu Termicznego Przeksz...
Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!
Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?