Nagrody liderom, którzy zmieniają branżę podczas Gali 29. Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, która odbyła się 2 grudnia w hotelu Andel’s w Łodzi, wręczyli:  Henryk Kultys–Wiceprezes Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, a także Magdalena Dutka – Prezes Zarządu Abrys.

Laureaci

Co roku kapituła konkursu docenia osoby, które w wybitny sposób wpływają na rozwój gospodarki komunalnej, wdrażają nowoczesne rozwiązania i realnie poprawiają funkcjonowanie systemów oczyszczania miast. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Andrzej Gorczycki – Prezes Zarządu Ekofabryki Wejherowo, Jacek Fertikowski – Prezes Zarządu Altvater Piła, Agnieszka Fiuk – Pełnomocniczka Zarządu ATF Polska, Sławomir Kiszkurno – Prezes Portu Czystej Energii i Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, Jacek Kamiński – Prezes Zarządu MPGK Świętochłowice. Wszyscy laureaci odebrali statuetkę Heraklesa, symbol siły i determinacji.

Tytuł Dyrektora Roku 2024

Najważniejsze wyróżnienie wieczoru – tytuł Dyrektora Roku 2024 Zakładów Oczyszczania Miast – otrzymał Sławomir Kiszkurno. Kapituła podkreśliła jego wybitny wkład w rozwój nowoczesnej gospodarki odpadami w Gdańsku oraz wieloletnie zaangażowanie w projekty kluczowe dla regionu i kraju. W uzasadnieniu czytamy, że Sławomir Kiszkurno od blisko 25 lat związany jest z sektorem ochrony środowiska, a od ponad 15 lat – z gospodarką odpadami. Jako pełnomocnik ds. budowy Zakładu Termicznego Przeksz...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?