Sprzyja nam paliwowa dywersyfikacja
Z Bogdanem Świątkiem, wiceprezesem zarządu Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, rozmawia Urszula Wojciechowska.
Nazwa Dalkia będzie jeszcze długo używana w regionie i przez poznaniaków. Trzeba czasu, aby przyzwyczaić do nowej nazwy ? Veolia Energia. Czy zmienił się też zakres działalności firmy?
Zmiana nazwy wynikała z porozumienia właścicieli Dalkii. Do ubiegłego roku byli nimi Veolia i francuski koncern energetyczny EDF w proporcjach 60% Veolia i 40% EDF. W grupie Veolia funkcjonowały także dywizje związane z odpadami i gospodarką wodną. Veolia Energia, czyli Dalkia, miała udziałowca EDF i z tego wynika ta odrębność nazw. Od 1 stycznia br. podzielono aktywa Dalkii w następujący sposób: Dalkia Francja przeszła na własność EDF, natomiast Dalkia poza Francją, czyli międzynarodowe podmioty na wszystkich kontynentach, przeszły w 100% na własność Veolii. Zmiana nazwy i cały rebranding jest konsekwencją zmiany właścicielskiej. Zmieniliśmy nazwę z Dalkia Poznań na Veolia Energia Poznań. Analogicznie druga spółka mieszcząca się w siedzibie elektrociepłowni nazywa się obecnie Veolia Energia Poznań ZEC. Nie zmienia to jednak nic w relacjach z dotychczasowymi klientami i w zakresie naszych usług, czyli produkcji i dystrybucji energii cieplnej, wytwarzania energii, usług dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i serwisu technicznego. Pozostają też usługi związane z efektywnością energe...