Do Sejmu trafił projekt zmiany ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Proponowane modyfikacje przepisów dotyczą m.in. zagadnień związanych z wodami opadowymi – doprecyzowano zatem definicję tych wód oraz wprowadzono kryteria naliczania opłat za nie. Jak reaguje branża na te zmiany? Czy zmierzają one w dobrym kierunku?
 
dr inż. Tadeusz Rzepecki, prezes Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”
Propozycja nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków wpisuje się w ogólną strategię zmian w ustawie, których potrzeba wypływa ze środowiska firm wodociągowych, reprezentowanych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Konieczność poprawienia regulacji ustawowych, dotyczących wód opadowych i roztopowych, a nawet stworzenia nowych regulacji spełniających wszelkie wymogi nowoczesnego prawodawstwa jest dostrzegana i oczekiwana nie tylko przez branżę wodociągową, ale też przez samorządy.
Przedstawiona propozycja nie jest na razie pełnym rozwiązaniem problemów związanych z tymi zagadnieniami, dlatego Izba przedstawiła znacznie szerszy zakres uregulowań ustawowych, który, mam nadzieję, stanie się przedmiotem prac w komisjach parlamentu. Na każdym etapie prac legislacyjnych posłowie mogą liczyć na pomoc specjalistów z naszej or...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?