Wypoczynek tylko dla wybranych
Każdy z nas pragnie od czasu do czasu wypocząć w parku. Jednak osoby niepełnosprawne w tego typu miejscach zamiast regenerować siły, tracą je na nierówną walkę ze schodami, krzywym chodnikiem bądź zawieszonymi nisko gałęziami.
Relaks, leniuchowanie, wypoczynek – słowa oczywiste i ważne w życiu każdego człowieka. Zarówno po pracy umysłowej, jak i fizycznej ludzie wyznaczają sobie czas i miejsce na odpoczynek. Niejednokrotnie znużeni wszechobecnym hałasem, przeciążeni nadmiarem informacji i długim dniem pracy w chwili wytchnienia poszukujemy kontaktu z naturą, wychodząc na spacer, odwiedzając najbliższy park, skwer bądź urządzając wycieczkę do lasu, nad rzekę. Należy jednak podkreślić, iż odnosi się to wyłącznie do ludzi w pełni sprawnych, a diametralnie inaczej prezentuje się zagadnienie wypoczynku osób o niepełnej sprawności.
Każdy z nas
Obecnie w Polsce żyje 6,2 mln osób niepełnosprawnych, prawie 30% tej populacji stanowią ludzie z uszkodzonym narządem wzroku. Zważywszy na fakt, iż dysfunkcja wzroku jest wynikiem zarówno wad genetycznych, wrodzonych, różnego typu uszkodzeń mechanicznych, chemicznych, jak i powstających w efekcie procesów chorobowych lub podczas starzenia się organizmu, to w rezultacie każdy człowiek narażony jest na zaburzenia widzenia. Nie bez znaczenia je...