JAK DŁUGO MIESZKAŃCY OTWOCKA BĘDĄ CZEKAĆ NA NOWY STOK NARCIARSKI?

Wysypisko pod Otwockiem (Świdry Wielkie) funkcjonuje - jak podaje w piśmie z 1985 r. ówczesny Naczelnik Miasta - od zarania powojennych dziejów miasta. Od formalnego uruchomienia obiektu, aż do połowy lat 70-tych było własnością Rejonowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (RPGK) w Otwocku i pozostawało pod jego zarządem. Tak więc wysypisko, wraz z całym majątkiem RPGK, należało do miasta Otwock
.

W konsekwencji reformy administracyjnej państwa i podziału terytorialnego kraju z 1975 r. RPGK, wraz z należącym do niego wysypiskiem, włączone zostało do struktur Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie, stając się jednym z jego zakładów - odpowiedzialnym za gospodarkę odpadami i oczyszczanie miasta w dotychczas podlegającym mu rejonie (Otwock, Karczew, Józefów, Celestynów i Wiązowna). Warto wspomnieć, że w owym czasie MPO przejęło zarząd nad wszystkimi zakładami tego typu w byłym województwie warszawskim.
Zakład w Otwocku wraz z wysypiskiem w Świdrach Wielkich pozostawał pod zarządem MPO do czasu wprowadzenia w życie przepisów Ustawy o samorządzie terytorialnym z dnia 8 marca 1990 r. Na mocy tej ustawy w styczniu 1992 r. MPO przekazało władzom Otwocka majątek zakładu (wraz z wysypiskiem), a tym samym przestało nim zarządzać. Zakład w Otwocku stał się zakładem budżetowym miasta.
Pod koniec 1992 r. ówczesny Urząd Rejonowy w Otwocku zobowiązał MPO - mimo, że pr...