Zielony wodór energią przyszłości polskich miast
W czasie, w którym właściciele domów inwestują w fotowoltaikę i pompy ciepła, samorządy poszukują nowych alternatyw. Jedną z najbardziej kuszących jest pozyskiwanie wodoru z biomasy. Jakie możliwości daje polskim miastom „paliwo przyszłości”? Global Hydrogen to spółka będąca autorem technologii pozyskiwania zielonego wodoru z mobilnych reaktorów kontenerowych. Z Manfredem Schatovichem, przewodniczącym rady nadzorczej Global Hydrogen, rozmawia Nina Kinitz.
Kryzys energetyczny zwrócił oczy odbiorców prądu na odnawialne źródła pozyskiwania energii, które zapewniają samowystarczalność. W 2021 roku triumfy święciła fotowoltaika. Czy kolejne lata będą należały do zielonego wodoru?
Kryzys energetyczny, którego obecnie doświadczamy, sprawił, że niezależność energetyczna zaczęła odgrywać ważniejszą rolę niż kiedykolwiek wcześniej. Zawirowania na arenie międzynarodowej w połączeniu z rosnącymi cenami prądu w naturalny sposób zwiększają zainteresowanie możliwościami lokalnego produkowania energii z odnawialnych źródeł. Wytwarzanie i konsumpcja energii „na miejscu” pozwala uniezależnić się od procesów logistycznych i potencjalnych przerw w łańcuchu dostaw. Stwarza też nowe szanse na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego dla teren&oacut...