W Łodzi już od najbliższego weekendu spacerujący po miejskich parkach będą mogli napotkać patrol “łódzkich kowbojów”. W zbliżającą się sobotę oraz niedzielę strażnicy miejscy na koniach pojawią się w parku na Zdrowiu. W kolejne weekendy będą patrolować inne łódzkie parki.

Strażnicy zwracać będą uwagę przede wszystkim na dzikie wysypiska, psy bez należytej opieki oraz osoby spożywające alkohol w niedozwolonych miejscach. Czujnym oczom łódzkich strażników z pewnością nie umkną zaniedbania administratorów parków, takie jak śliskie aleje, pełne kosze na śmieci czy zdewastowane ławki.

Służba w konnym oddziale nie należy do łatwych. Strażnicy muszą rano oporządzić i nakarmić zwierzęta, a później przygotować do patrolu, który trwa do godzin wieczornych. W łódzkiej Straży Miejskiej służy pięć koni: Casanova, Central, Cypel, Czop i Max.

Konne patrole w miejskich parkach to wynik decyzji komendanta Straży Miejskiej, który przeniósł sekcję z oddziału terenowego do prewencyjnego. Oprócz strażników na koniach parki będą kontrolować funkcjonariusze zmotoryzowani.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj