W najbliższy poniedziałek na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 84) odbędzie się pierwsza konferencja “Pojazdy ekologiczne”. Problematykę eko-samochodów, stan obecny i perspektywy rozwoju przedstawią specjaliści w dziedzinie motoryzacji.

I Konferencja pojazdów ekologicznych, organizowana przez Polskie Towarzystwo Pojazdów Ekologicznych, przy aktywnej współpracy Instytutu Transportu Samochodowego i Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW jest kontynuacją dyskusji "okrągłego stołu" podczas wystawy towarzyszącej konferencji klimatycznej COP14.

Celem konferencji jest omówienie uwarunkowań konstrukcyjnych i kryteriów wyboru pojazdów ekologicznych w warunkach polskich i w tym kontekście rozwój i monitorowanie rynku pojazdów ekologicznych w kraju. Spotkanie środowisk rządowych, eksperckich oraz przemysłowych w ramach konferencji ma zapoczątkować działania na rzecz kompleksowego wprowadzenia pojazdów ekologicznych na rynek polski, a także omówienie możliwości konstrukcji oraz produkcji niszowych elektrycznych oraz hybrydowych pojazdów w kraju.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj