Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Pojemniki na odpady z nadajnikami. Mysłowice wdrażają nową technologię

Pojemniki na odpady z nadajnikami. Mysłowice wdrażają nową technologię
szp
02.10.2018, o godz. 8:12
czas czytania: około 1 minuty
3

Możliwość sprawdzenia czasu zapełniania koszy, komunikacja z pojazdem odbierającym odpady oraz możliwość zmiany i optymalizacji jego trasy. Mysłowice wdrażają nowatorskie rozwiązanie w gospodarowaniu odpadami.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak zauważa prezydent miasta Edward Lasok, gospodarowanie odpadami to kolejny, po inteligentnym monitoringu miejskim oraz systemem zarządzania oświetleniem, obszar, w którym Mysłowice wdraża inteligentne rozwiązania.

Miasto popisało porozumienie z firmą Orange – dostawcą usług telekomunikacyjnych. W północnych dzielnicach Mysłowic dominuje zabudowa wielorodzinna, w innych dzielnicach – jednorodzinna. Jak zapowiadają władze miasta, dzięki analizie danych system monitorujący kosze i pojemniki ma umożliwić zoptymalizowane harmonogramu odbioru odpadów komunalnych z poszczególnych obszarów miasta, poprawić jego funkcjonowanie i zwiększyć wydajność.

W pierwszej kolejności informacje o zapełniającym się pojemniku zostaną przekazane do systemu, który będzie skomunikowany z pojazdami. W razie potrzeby będzie informował o konieczności zmiany trasy. W oparciu o nawigację zostanie o dobrana jak najbardziej optymalnie. Zebrane dane wskażą też miejsca, w których powinno znaleźć się więcej pojemników oraz terminy w jakich powinny być opróżniane.

Technologia działająca w oparciu o sieć mobilną 4G pozwala na przesyłanie może obsłużyć ich milion na kilometr kwadratowy. Zużywa też stosunkowo niewielką ilość energii, a jej zasięg pozwala dotrzeć do piwnic i garaży podziemnych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (3)


loki

Komentarz #14054 dodany 2018-10-02 13:40:45

kolejna próba zdobycia pieniędzy w odpadach... konie z rzędem temu, kto wyda grubą kasę na to by "optymalizować " drogę śmieciarki... ja tego nie widzę


anty

Komentarz #14056 dodany 2018-10-02 14:57:16

Optymalizacja ....rok wyborczy - wyborcze cuda - za które i tak zapłaci obywatel... Ale jak brzmi!!! WPROWADZIĆ ZAKAZ POWOŁYWANIA SPOŁEK SAMORZĄDOWYCH BO TO MARNOWANIE PIENIĘDZY OBYWATELI!!


obserwator

Komentarz #14067 dodany 2018-10-03 13:11:27

kto zapłaci za..........: baterie podtrzymujące system, karty gsm, transfer gprs, a na koniec złomiarz przyjdzie i ukradnie. Jeszcze w pojemniku podziemnym widzę sens choć zagrożenia takie same jak wyżej. Technologia droga, zawodna i nie przyniesie korzyści wskazywanych w artykule. Aby miało to sens musieliby uzyskać efekt skali. Czyli miliony wydatkować by zoptymalizować o kilka tysięcy.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023