Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Polacy już są gotowi do zmian pro-eko. Rząd jeszcze nie #wybieramsrodowisko

Polacy już są gotowi do zmian pro-eko. Rząd jeszcze nie #wybieramsrodowisko
12.09.2023, o godz. 8:38
czas czytania: około 2 minut
0

- Polacy już są gotowi do dokonania wieloaspektowej transformacji ekologicznej. Odnoszę wrażenie, że za tą gotowością nie nadąża rząd. I chcemy to zmienić – mówi Mikołaj Dorożała, kandydat na posła Polski 2050.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Nasz rozmówca startuje z okręgu sieradzkiego. W rozmowie w ramach debaty #wybieramsrodowisko zapewniał, że jeżeli jego ugrupowanie dojdzie do władzy – w ochronie środowiska zmieni się wiele. – W pierwszej kolejności zmieni się podejście do sprawy ekologii. Troska o środowisko będzie elementem podejmowania wszystkich decyzji, nawet tych, które na pierwszy rzut oka mają niewiele wspólnego z ochroną środowiska – zapewniał.

#wybieramsrodowisko

Rozmowa z Mikołajem Dorożałą,  kandydatem Polski 2050 w wyborach parlamentarnych

 

 

Zwracał uwagę, że obecnie nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za całokształt spraw środowiskowych. – Dotyczy to zarówno samorządów, jak i rządu. Chcemy to zmienić, przede wszystkim rozwijając dialog społeczny, którego w naszej ocenie dziś brakuje najbardziej – mówił Mikołaj Dorożała.

Choć zwracał uwagę na błędy samorządów – to w jego ocenie, mimo błędów, to właśnie na nich spocząć powinien główny ciężar walki o środowisko. – Rząd powinien tu pełnić rolę ich mecenasa. Taki chcemy współtworzyć – zapewniał.


#wybieramsrodowisko – bądź na bieżąco!

Redakcja „Przeglądu Komunalnego” i portalukomunalnego.pl wspólnie z organizacjami samorządowymi i branżowymi rozpoczęła projekt #wybieramśrodowisko.

W ramach tego projektu, przez najbliższe tygodnie, będziemy prezentowali zagadnienia, które powinny zostać zauważone przez kandydatów do parlamentu. Zapraszamy do zapoznawania się z kolejnymi naszymi wideo publikacjami.

Więcej o projekcie #wybieramsrodowisko:

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Wybieram środowisko #wybieramsrodowisko
css.php
Copyright © 2024