Ponad 40 proc. osób, które chciałyby korzystać z energii odnawialnych jest gotowa płacić za tę energię więcej – wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie RWE Polska.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w związku z Europejskim Dniem Wiatru, Polacy chętnie widzieliby w swoim sąsiedztwie wiatraki. 65% osób zgodziłoby się na postawienie w swoim sąsiedztwie turbiny wiatrowej, wytwarzającej energię. Z największą aprobatą spotkać się można wśród mieszkańców wsi, wschodniej Polski i Wielkopolski, a z najmniejszą między innymi w dużych metropoliach.

2/3 Polaków deklaruje, że troszczy się osobiście o środowisko. Tym tematem szczególnie zainteresowane są osoby z wyższym wykształceniem. Jednocześnie połowa pytanych chciałaby korzystać z energii odnawialnej. Gotowość do płacenia wyższych rachunków za energię zieloną deklaruje 43% osób zainteresowanych jej używaniem, w tym 30% skłonna jest płacić do 10% więcej niż obecnie, a 13% respondentów – nawet więcej.

Z energią odnawialną Polakom kojarzy się najczęściej energia wiatrowa (86%), następnie słoneczna (78%) i wodna (63%). Najmniej znane są źródła geotermalne i te pochodzące z biomasy.

źródło: RWE Polska


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj