Gorzowski Zakład Utylizacji Odpadów uruchomił miejsce pochówku zwierząt domowych w Chróściku. Na Polanie Przyjaciół czeka około pięć tysięcy kwater.

Polana Przyjaciół jest odpowiedzią na liczne głosy gorzowian, którzy chcieliby godnie pochować swojego pupila i odwiedzać miejsce jego spoczynku. Podczas jej oficjalnego otwarcia Marek Wróblewski, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów poinformował, że pierwszy pochówek odbędzie się w najbliższych dniach.     

Na miejsce pochówku przeznaczono 1,5 ha terenu, który został ogrodzony i zaopatrzony w odpowiednie media. – Wszystko odbywa się pod ścisłym nadzorem weterynaryjnym oraz sanitarnym. Korzystaliśmy głównie z wzorców toruńskich, gdzie funkcjonuje miejskie cmentarzysko zwierząt domowych  – mówi Bogusław Andrzejczak, wicedyrektor ZUO. Na polanie już rosną iglaki, są latarnie, pojawią się także ławeczki. Cała inwestycja kosztowała ponad 170 tys. zł. – Nie traktujemy jej komercyjnie, ale raczej jak misję społeczną i nie liczymy, że zwrócą się nam koszty – dodaje Andrzejczak.

Wydzierżawienie jednej kwatery na dwa lata kosztuje 250 zł. To właściciel zwierzęcia decyduje, z jakich usług chce skorzystać. Zwierzęta są chowane na głębokości dwóch metrów. Na miejscu pochówku zostaje umieszczony specjalny kamień polny z tabliczką, na której znajduje się imię zwierzęcia. Można też samemu zagospodarować kwaterę, której rozmiary wynoszą 1,20 x 0,6 m. Istnieje też opcja pochowania zwierzęcia w zbiorowej mogile, co kosztuje 30 zł.

Szczegółowy regulamin miejsca pochówku dla zwierząt znajduje się na stronie www.zuo-gorzow.pl 

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj